Uzávierka prihlášok na L Racing 10. Rally Rožňava sa blíži

Písal sa rok 2008, keď sa naposledy konala Rally Rožňava. Do harmonogramu boli vtedy zaradené tradičné rýchlostné skúšky v okolí mesta a nechýbal ani divácky obľúbený mestský okruh. Aj keď sa za tie roky toho veľa zmenilo, rožňavská rally sa v tejto sezóne vráti v podobnej podobe a mestský okruh rozhodne chýbať nebude!

Auto Klub Košice si na svoje „plecia“ zobral v tomto roku znovuobnovenie Rally Rožňava. Jej jubilejný 10. ročník sa bude konať na prelome marca a apríla, 30.3.- 1.4. a to vďaka podpore L Racing. Súťaž otvorí Majstrovstvá Slovenska v rally, Majstrovstvá Slovenska v rally historických automobilov, Slovenský rally pohár, Rally Legend a budú sa jej môcť zúčastniť aj posádky rally školy. Súťaž bude rozdelená do dvoch dní, no napriek tomu bude jednoetapová. Jej celková dĺžka je 308,75 kilometrov, z ktorých 94,3 km bude tvoriť osem rýchlostných skúšok. Fanúšikovia motoršportu sa môžu tešiť najmä na mestský okruh, ktorý celú súťaž otvorí už v piatok podvečer.

V roku 2008 odštartovalo na tejto súťaži 49 posádok a do cieľa ich dorazilo 34. Víťazmi sa vtedy stali Jozef Béreš ml. s Róbertom Mullerom na Fiate Abarth Grande Punto S2000. Je takmer isté, že tento výsledok sa v tomto roku opakovať nebude a že na trati neuvidíme ani takéto vozidlo. Avšak tešiť sa môžeme na moderné a veľmi rýchle vozidlá špecifikácie R5, na ktorých by sa mohlo predstaviť približne 8-9 posádok, ktoré už prezradili svoje plány na novú sezónu. V priebežnom zozname prihlásených sa zatiaľ nachádzajú dve takéto autá, ktoré budú riadiť Vlasto Majerčák a Igor Drotár. Veríme však, že ich počet ako aj celkový počet prihlásených čoskoro vzrastie, keďže uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je stanovená už na piatok 17. marca a celková uzávierka prihlášok na pondelok 20. marca 2017.

Zdenka Tamášová
tlačový tajomník L Racing 10. Rally Rožňava